| laptik111 a întrebat:

Am o problema cu un calculator. Am vrut sa ii aflu parola si din greseala am schimbat-o si nu o mai pot intra pe acel user. Am folosit in cmd comanda "net user "user_name" /random" si mi-a zis "The command completed successfully.". Am facut poza la parola ce mi-a dat-o acolo si cand am dat switch user sa pun "noua" parola pe acel user nu imi mergea. Am rugat pe detinatorul user-ului sa puna parola veche de la user si nici a lui nu mai merge. Acum intru pe acel user doar cu un hirens. Am incercat sa schimb parola la user. Cand dau sa schimb parola, nu imi apare ca ar fi vreo parola la user, dar nu ma lasa si imi spune: "The password you typed is incorrect. Please retype your current password". Stie cineva cum pot sa fac sa pun parola inapoi? P.S.: Acel user este separat de Administrator, dar are si el drepturi de administrator. P.P.S.: Nu stiu parola de la administrator.

2 răspunsuri:
| laptik111 explică:

Edit:
Nici cu un MiniXp din hirens nu merge, deoarece nu imi apare HbCD Menu, nu stiu de ce. Am incercat si cu un cd si cu un dvd, ambele fiind versiunci 15.2. Sa incerc cu o versiune mai veche? Nu imi apar decat 4 icons. My computer, cmd parca, my network places si insall all hardware.

| Alexul99 a răspuns:

Reinstalezi windows-ul.
Cred ca este singura optiune.