| spidy a întrebat:

Http://www.mediagalaxy.ro/......ddr3-linux

pot rula gta5 decent? si alte jocuri noi?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca pein decent se intelege gta 5 pe pow, atunci da. Si alte jocuri...depinde de jocuri, da sa nu ai asteptari. Oricum nu prea merita acel sistem.

| spidy explică (pentru sltlp):

Vreo recomandare in jurul pretului 1400?

| sltlp a răspuns (pentru spidy):

Singura recomandare cu adevarat buna e sa mai strangi banuti. La 2000 lei deja gasesti foarte ok pentru jocuri, pentru ca diferenta e destul de mare cat sa incapa si cpu si gpu mai ales mult mai potrivit pentru asa ceva.

| raMLesS a răspuns:

Asta îţi trebuie pentru a putea juca GTA, piese cel puţin cât au alea, dacă ai mai mici nu merge :

CPU: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2. 40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2. 5GHz
CPU Speed: Info
RAM: 4 GB
OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
Video Card: NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB / AMD Radeon HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 65 GB

1.Nişte rami de 8gb iţi recomand, ar costa undeva întreo 170-310 lei dar vezi să se potrivească, îţi recomand să-ţi iei ramii cu tine şi să te duci să iei alţii de acelaşi model.

2. Procesor de la 2.5 GhZ în sus măcar până la 3. 0ghz, ai da între 180 - 350 lei, depinde dar rar găseşti preţuri mici.

3. Placă video de 2GB şi să nu iei sub 128biti, ai cam între 200-400 lei.

Ca să vezi ce componente ai descarcă-ţi Aida64.

Dacă vrei să nu dai prea mulţi bani ai recomandările mai sus.
Ca să vezi ce jocuri îţi merg intră pe :
http://www.systemrequirementslab.com/

Dacă găseşti alte tipuri de unitate chiar mai bune ca aia iaţi dar îţi recomand să ţi-o iei pe aia că sigur nu vrei un pc de la nasa care să dureze 300 de ani jucându-te în fiecare zi pe el ci un pc cât de cât bun la care să te poţi juca liniştit.