| Sorin554896655 a răspuns:

Dupa mine ar fi de la gigbyte

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Nu te limita la GTX 1050 TI.
Îți poți cumpăra fără probleme GTX 1650 Super.
Ex: https://www.pcgarage.ro/......6-128-bit/
Este mai ieftină și mai bună față de toate implementările de GTX 1050TI pe care le aveai în listă.
GTX 1650 Super nu se încălzește prea mult așa că acel sistem de răcire este suficient pentru placa video.
Uite aici o diferență între ele: https://www.youtube.com/watch?v=c-iONW74uZM

| AllexandruAndrei explică (pentru SilviaDulcik):

Bro am 1650 super dar o dau inapoi pentru ca am un ryzen 3 1200 16gb si tot iau crash in orice e bottleneck cam mare si de aia

| AllexandruAndrei explică (pentru SilviaDulcik):

Bro am 1650 super dar problema e ca am un ryzen 3 1200 16gb ram si tot iau crash in toate jocurile am facut tot ce e posibil drivere si nimic e si bottleneck mare nu am ce face trebuie sa ma duc la un 1050ti

| AllexandruAndrei explică (pentru SilviaDulcik):

Nu vreau bro 1650 super ca am deja

| AllexandruAndrei explică (pentru AllexandruAndrei):

Scuza mi spam ul nu aparea ca ti am raspuns

| SilviaDulcik a răspuns (pentru AllexandruAndrei):

Nu există crash de la bottleneck. Verifică de la ce provin problemele. Nu da vina pe placa video din prima. Vezi ce primești, caută, documentează-te, află adevărul.
Eu am un Ryzen 3 2200g stock cu un RX 580 și nu am probleme.
Întotdeauna va exista bottleneck, indiferent ce componente ai, una din ele o va trage în jos pe cealaltă, oricât de puțin.

Asigură-te că nu ai făcut vreun OC pe undeva și creează instabilitate în sistem, la RAM sau CPU. Asigură-te că coolerul stă bine pe procesor, placa video este bine introdusă în slot, baretele RAM sunt bine introduse în slot. Testează sistemul cu Memtest86, Aida64, FurMark, etc. Caută în log ce produce probleme la calculator.
Repet, nu da vina pe placa video că e prea bună pentru acel procesor și de aceea ai probleme, nu există așa ceva.

| AllexandruAndrei explică (pentru SilviaDulcik):

Cum verific daca am facut OC la ceva

| AllexandruAndrei explică (pentru AllexandruAndrei):

Nu ai ceva discord ca sa iti dau un supremo sau ceva ca nu ma pricep deloc

| AllexandruAndrei explică (pentru SilviaDulcik):

Chiar nu stiu cum sa folosesc acele programe