| psvita12345 a întrebat:

Îmi puteți spune va rog frumos un calculator bun de gaming, dar la un preț de maxim 4000 lei?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite unul mai ieftin si mai bun: http://www.emag.ro/......DZLXWMBBM/
Pe cand cel pus de OnuOnulica are un i3 cu 2 nuclee fizice si 4 virtuale si este si mai scump, cel pus de mine are 4 nuclee fizice(Cores) si 4 virtuale ( Threads) si este si mai ieftin. Cu banii ramasi poti sa-ti mai iei 8 Gb de RAM (al meu are memorie la jumatate) si-ti mai si ramane sa te imbeti cateva seri bune. Placa video e identica.

7 răspunsuri:
| AndreyBoss2005PCMASTER a răspuns:

Cu tot cu monitor?

| Raduelvis1 a răspuns:

Depinde la cat vrei sa faci gaming (1080p? 1440p? 4k?) poti sa iti faci un pc pentru gaming si fara sa cheltuiesti o suma asa mare, depinde daca vrei un ssd, un procesor din gama K, un motherboard care poate suporta overclock(astea costa cel mai mult) sau o placa video care e prea overkill pentru monitorul tau.(de exemplu sa iei un gtx 980 si sa o pui pe un monitor cu rezolutia nativa de 720p, asta e total overkill si ai arunca banii de pomana daca nu iti iei un monitor de cel putin 1920 pe 1090)

| psvita12345 explică (pentru AndreyBoss2005PCMASTER):

Fără monitor, doar unitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu are rost sa bagi atâția bani într-un pc.

Mai bine îți iei aparate de fitness pentru acasă ca sa te faci bărbat calmează sa te placa fetele tu stai și ramai stkilod în fata calculatorului.

http://www.altex.ro/......ddr5-linux

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bun la acest preț este acesta: http://www.emag.ro/......DJLXWMBBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Degeaba are 16 GB de ddr3 dacă are procesor și placa video praștie.

| Bianca21998 a răspuns:

Nu da banii pe sisteme deja asamblate. Eu am luat cu 4150 de lei un sistem pe bucati asa:

Procesor i5 skylake 3.2 blocat
8gb ddr4
Placa de baza msi h170a pc mate
Placa video msi nVIDIA geforce gtx 970 gaming 4g
Hard 1tb wd blue
Sursa zalman 700w
Carcasa deepcool tesseract

Merge totul pe ultra, iar ddr4 si socketul de skylake sunt tehnologii noi care peste 4-5 ani vor fi ieftin upgradabile. Pe procesoarele blocate skylake se va putea face overclockin viitor