| alex19051988 a întrebat:

Imi puteti spune cum pot scrie prin Open Office formule matematice gen integrale, functii, fractii etc. Ca mie imi trebuie un referat original in Microsoft Word fara sa fie copiat de pe internet, dar in afara de documentatie mai trebuie sa scriu si formule matematice si asta este cel mai greu. Exista un program mai usor unde sa scriu aceste formule matematice, iar apoi sa le copiez direct in referatul meu din Open Office. Va arat un exemplu cum ar trebui sa fie referatul meu http://en.wikipedia.org/wiki/Gaussian_blur

1 răspuns:
| SokarDax a răspuns:

In word ai in meniul Insert, optiunea Object, o sa ti se deschida o fereastra si alegi Microsoft Equation 3.0