| RAY a întrebat:

In ce comunitate as putea intra unde sa cer pareri despre un laptop pentru gaming? fara softpedia va rog

http://altex.ro/......b-free-dos

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LuciWv a răspuns:

Acel laptop o sa ruleze fara probleme toate jocurile actuale full hd High (nu ultra, de ex. Watch Dogs 2) oricum, este un laptop bun, problema fiind doar stocarea insa cred ca 256 gb SSD chiar sunt suficienti pentru sistemul de operare (recomandare Win 7 sau 8.1) si 2-3 chair 4 jocuri mari gen gta v, cod black ops 3 sau infinite warfare big grin
placa video gtx 960m este foarte aproape de performanta unui 960(pc version) ceea ce pentru un laptop este fantastic
Sfat : in opinia mea nu merita sa cumperi un laptop de gaming, mai bun este un pc, in 4.000 lei scoti de voie un gtx 1060 (pascal) si un i5 6500 (skylake) 8 gb ddr4 si in performanta lasa in urma acel laptop poate cu 50-60% mai performant.
Bafta happy