| RAY a întrebat:

Pareri despre LENOVO IdeaPad Y700?

http://www.altex.ro/......free-dos-1

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Este performanta, dar din recenzii inteleg ca vine cu ceva probleme din fabrica. Daca as fi in locul tau m-as indrepta spre alt laptop.

| EkToR a răspuns:

Laptopul este genial se misca foarte bine in jocuri, office Si tot ce ai putea face pe el.
Am avut si eu unul fix la fel ma rog cu un procesor diferit(3.2 parca).
Singuru dezavantaj este placa video cred ca sti si tu ca acel M inseamna versiunea de laptop si cele de laptop sun cu 30-40%mai slabe ca placile dupa pc (vb de acelasi model)
Sfatul meu este sa cauti unul cu o placa mai bun dar si acesta este foarte bun merge sa te joci cam tot dupa piata, placa este destul de buna la jocuri in anumite jocuri cu o grafica solicitanta vei avea probleme adica 45-50fps asta find o cadere ca normal duce 60-70fps.
Eu am trecut de la pc dar inca mai folosesc laptopul pe la scoala si proiecte(am achizitonat o racheta de pc)
Daca nu vr pc ia laptopul dar sfatul meu e sa te uiti si la pc.
Imi place ca are reducere400ron happy

| RAY explică (pentru EkToR):

Am deja desktop si numai vreau asa ceva vreau ceva portabil dar bun de calitate si ocazional un gta 5 atat, stiu ca placa video nu se compara cu una de pc, l-ai avut?