| Robica2003 a întrebat:

In task manager scrie ca viteza CPU-lui este intre 0. 9ghz si 1. 4ghz, dar viteza maxima este de 2.16 ghz. Exista o solutie?

4 răspunsuri:
| Magheti_Cristi_1995 a răspuns:

Viteza maxima de boost al procesorului.trebe sa dai la procesor putere( sa ai activezi functii care il ajuta sa ruleze mai usor si mult)

| Nemessys a răspuns:

Acolo iti arata cat foloseste.

Bula
| Bula a răspuns:

Sistemul nu foloseste toate resursele la maxim. Ar fi o risipa de energie si uzura degeaba.
Cand are nevoie, va rula cu viteza mai mare (daca sistemul este configurat corect).

| Puruhniuc_Iustinian_1997 a răspuns:

Procesorul imagineaza-ti ca e muschiul tau cand ridici greutati!
Cand ridici o sticla de apa(2.5L) iti folosesti toata puterea, sau doar cat simti tu ca e nevoie?