| TheBro16 a întrebat:

Inainte am avut un calculator cu 2gb de RAM si Windows de 32 de biti cu un procesor Intel Pentinum G1610 Dual-Core 2.60 Ghz si o placa de baza integrata Intel Graphics 2100.
Tocmai ce mi-am upgradat calculatorul la 6gb de memorie RAM si Windows de 64 de biti.De atunci, am avut probleme constante cu internetul(se intrerupe si revine la intervale de ~5 secunde).
Ce trebuie sa fac?

P.S. Dau fundawinking

3 răspunsuri:
| prostrau a răspuns:

Ai putea sa dai un restart la router, la mine e un buton cu on si off, sa te uiti daca ai bagat bine cablul de la internet in unitate. Ai probleme doar pe pc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza driverul de la placa de retea sau fai downgrade la o versiune care e stabila pe sistemul tau, eventual daca problema persista atunci reinstaleaza windowsul, daca nici asa nu merge atunci cumpara o placa de retea noua, se gaseste destul de ieftin 20 30 de lei, si nu o sa mai ai treaba

| GPA a răspuns:

Placa de baza integrata? Poate placa video integrata
Placa de baza este componenta fizica, de baza pentru un desktop.
1.Ce Windows ai instalat?
2.Verifica router-ul și reconecteaza cablurile.
3. Verifică cablurile utp, vezi dacă nu sunt fisurate.
4. Vezi dacă este conectat cablul de rețea de la router la portul lan din spatele panoului (pc-ului).