| VALY004785 a întrebat:

Ce jocuri merge pe placa de 32 mb system hard disk 500gb windows 8 pro memorie ram 4 gb system de operare 32 biti placa video Intel(R) HD graphics procesor Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU 3.10 Ghz

5 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Din cauza placii video integrate nu poti juca prea multe jocuri noi, minecraft si fifa ar merge.
Incearca jocuri mai vechi de 2007-2008, cum ar fi nfs undergoun 1 si 2, most wanted, carbon, return to castle wolfenstein, the punisher, COD 1 si 2, Far Cry 1, Prince of persia, warcraft 3...
I-ati o placa video dedicata, minim un gtx 650winking

| bogdan324 a răspuns (pentru DuDDy24):

Sa stii ca acea integrata nu e chiar atat de rea, am avut un laptop cu aceleasi specificatii, cu un procesor mai slab, care mi-a rulat call of duty modern warfare 3 pe setari medii cu fps intre 25-80, a mai rulat si far cry 3 pe minim cu fps peste 30, sleeping dogs pe minim cu 25-40fps,Portal 2 aproape pe setari maxime, la fel si left 4 dead 2 cu peste 40fps, crysis pe setari medii si rezolutie 720p cu 30-45fps,nu judeca o carte dupa coperta.[btw acum am pc nou, gtx 770, i5 4670k, 8gb ram]

| DuDDy24 a răspuns (pentru bogdan324):

El are Intel HD 2000, tu despre placa asta vorbesti?! eu am avut Intel hd 2500 si se misca ca dracu' in jocuri...in crysis pe low nu scoteam mai multe de 15 fps iar in far cry 3 tot pe low nu am trecut de 25... Intel HD 2000 e mai slaba ca HD 2500 si crede-ma ca nu are nicio sansa sa joace jocurile de care ai zis tu la detaliile si fps-ul de care spui.
Tu la laptop, pe langa integrata, cel mai probabil aveai si o placa video dedicatawinking

| bogdan324 a răspuns (pentru DuDDy24):

Doar am zis ca am avut procesor mai slab, era tot Intel hd 2000, stiu sigur, si nu aveam nicio placa dedicata, singurul lucru care il aveam era cel mai nou driver la placa integrata, poate o sa crezi ca mint dar asa a fost, in plus duceam si gta 4 pe rezolutie 800x600 cu peste 30 de frame-uri. Daca tie ti se misca naspa jocurile asta inseamna ca ori nu ai avut cele mai noi drivere, ori ai avut virusi, ori ai avut multe programe in pc care iti ingreuna totul.

| DuDDy24 a răspuns (pentru bogdan324):

OK, e posibil sa nu fi avut mereu driverele actualizate la zithinking ...virusi nu cred ca aveam, folosesc de cand ma stiu bitdefender si nu am avut probleme...iar programe care sa imi ingreuneze pc-ul sigur nu am avut, stiu sa ma feresc de toate prostiile de genu'winking
Eu le jucam la 1366x768 si nu erau deloc playable jocurile... oricum, cel mai bine ar fi sa isi cumpere o placa video dedicata, un gtx 650 sau asemanator; D