| catalin2766 a întrebat:

Intr-o zi am incercat sa descarc ceva si mi s-a descarcat yoursearching-ul un program de rahat pe care il urasc dar nu stiu cum sa scap de el. M-am uitat prin toate fisierele si nu il pot sterge. Am incercat sa descarc un program anti virus dar toate imi cereau bani. Va rog sa ma ajutati-ma dispera acest virus. DAU FUNDA!

10 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Control Panel -> Uninstall or change a program. O sa il gasesti acolo.
Daca nu, descarca Malware Bytes si o sa te scape de el.

| Otto2014 a răspuns:

Salut,instaleaza asta https://www.malwarebytes.org/
Descarca versiunea gratuita si da o scanare,dupa care daca folosesti google chrome,intra in setari,deruleaza jos,click pe setari avansate si du-te pana jos, acolo apasa restabileste setarile, ca sa scapi complet, daca nu folosesti google chrome, reinstaleaza browser-ul. Sper ca te-am ajutat.

| KindKid17 a răspuns:

Am avut fix aceeasi problema. O solutie ar fi sa intri in registri si sa sterg fisierele suspecte, dar e riscant, poate stergi ce nu trebuie si e nasol. Descarca AdwCleaner. E cea mai buna solutie. cu ea am scapat! Funda? big grin

| K0sti a răspuns:

Adica tu nu ai antivirus? Ce simpatic esti...

| LTAA a răspuns:

Intra in browser la setari si la extensii

| catalin2766 explică:

Am încercat toate ideile voastre nu merge nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca ti-a dat Doctorandus un link. Descarci adwcleaner si scanezi cu el. ceea ce ai tu adware se numeste si cu Adwcleaner se elimina.Deci scanezi cu adwcleaner, dupa ce termina de scanat dai pe cleaning. Dupa ce va curata vei da ok si vei fi de acord ca laptopul sau pc sa se restarteze. la repornire vei fi intampinat de o lista cu tot ce ti-a gasit si curatat.cand vei intra de data asta pe browser, nu vei mai avea porcaria aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru catalin2766):

Vrei sa te ajut cu team viewer?