| Vladutel12 a întrebat:

La tableta Asus vivotab tf600t cu windows rt
Are bios?
Se poate instala alt windows?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Asus VivoTab RT (cu sistem de operare Windows RT care este o varianta de Windows 8) este o tableta cu procesor ARM.

Platformele bazate pe procesoare ARM functioneaza diferit de cele bazate pe procesoare X86. Una dintre particularitati este exact lipsa componentei BIOS (mai nou UEFI).

Din pacate nu se poate instala alt Windows.

Cred insa ca o poti folosi linistit inca cca. 4 ani de acum pana in Ian 2023 cand se termina perioada de suport la Windows RT 8.1 (presupun ca ai facut update de la 8 la 8.1):

http://support.microsoft.com/......cle/search

In plus cred ca vine si cu Office 2013 (care are suport tot pana in Ian 2023) asa ca pare destul de ok:

http://www.asus.com/support/FAQ/1002519

(Inca) 4 ani de suport e ceva la care proprietarii de telefoane Android de obicei doar viseaza (cu exceptia telefoanelor Pixel de la Google si mai nou cele din programul Android One).