| MiHai3122 a întrebat:

Merge un 1050 ti 4gb pe o sursa de 350w? (Chieftec Nitro BPS-350S 350W PFC Activ, 80 Plus Rating: Bronze. Tin sa mentionez ca nu am procesor si celelalte care sa consume mult, de 1050 ti stiu ca are vreo 75w parca. Dar imediat dupa placa as vrea sa iau sursa asta: https://www.emag.ro/......D4XBBMBBM/ Vreau sa vad si parerile voastre, procesorul este un amd athlon x2 b20 3.40 ghz

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

O să meargă, dar este posibil ca sistemul să se oprească neașteptat dacă joci un joc spre exemplu, când procesorul și placa video vor "lucra" la maxim. Dacă apare problema de mai sus, îți recomand să schimbi sursa sau să rulezi doar chestii simple, cum ar fi o căutare pe net, ascultat o melodie, etc.