| BigLike a întrebat:

Mi-a spus cineva ca in curand se va face aeroport si in Brasov, e adevarat? daca da spuneti-mi mia multe despre acestea gen cand, unde etc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se lucreaza la un aeroport in BV, dar politicienii sunt atat de dezintereseati incat este un proiect care nu cred ca va alea finalizare. Momentat din ce stiu eu lucrarile stagneaza de ceva ani

| KronstadtResurrection a răspuns:

Lucrarea a inceput de mult, dar Bucurestiul blocheaza mereu fondurile. Le este teama sa nu vina toti investitorii aici, sub poalele Tampei. Se pare ca va fi continuat din fonduri locale si din investitii straine. Greu, dar nu imposibil. Eu, abia astept sa vad la Ghimbav ditamai aeroportul.