| RAY a întrebat:

Mi-a venit o idee as vrea sa stiu daca e posibil
daca copiez programe care deja sunt instalate in windows si le copiez in alt windows pe acelasi sistem de biti oare ar merge?
doar cine stie

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu merge. Trebuie sa stii toate modificarile care au fost facute la instalare, ce fisiere au fost instalate unde, ce registry entries au fost create/modificate, ce alte fisiere au fost modificate, ce alte fisiere sunt utilizate de ceea ce a fost instalat... si probabil ca sunt multe la care nu m-am gandit. In plus, se poate ca instalarea sa fi scris undeva intr-un executabil seria network cardului si atunci chiar ca nu mai merita efortul.

| horia2012 a răspuns:

Poti, daca acel program a instalat toate fisierele in folderul programului. (acelasi in care este executabilul). Nu toate se inregistreaza inregistrii. Dar numai pe incercate si probate.
Uite... Winrar. O data instalat, il poti copia si muta. La pornire o sa-ti ceara noile setari.
Altul...Total Commander (daca stii sa-l instalezi), la fel, il poti copia.