| RoxanaV a întrebat:

Mi-am cumparat un microfon de cantat de pe internet acum cateva luni.Se poate sa il conectez la calculator si sa ma aud in boxe sau trebuie la statie? Dau funda :*

7 răspunsuri:
| LauncherS a răspuns:

Nu ai nevoie de sttie... cel putin eu nu am nevoie cu microfonul.Trebuie sa il conectezi si trebuie sa fie pornit de ca control panel chestia aia cu voice recording, si mergewinking Daca ai nevoie de ajutor cu control panel sa ziciwinking

| RoxanaV explică (pentru LauncherS):

Am umblat pe la toate setarile dar nu imi merge sad

| RoxanaV explică (pentru LauncherS):

Am umblat la setari si degeaba.

| LauncherS a răspuns (pentru RoxanaV):

Uite! Intra la start(din bara de jos)>settings>control panel>Sounds, speech and audio devices>Sounds and Audio devices>(iti va aparea o fereastra)Sunt vreo trei desene.>da pe primul ADVANCED>>>>iti va aparea o noua fereastra.>>>options(din bara de sus)>>>proprietes>>>si in fereastra care apare in partea de jos sunt niste casute de bifat.Cauta si bifeaza acolo unde scrie "Mic Volume">>>>apoi da pe ok>>in fereastra de unde ai pornit trebuie sa iti apare si volumul la "Mic Volume">>>da-l la maxim>>>da apoi pe x si apoi incearca din nou. Daca ai XP trebuie sa mearga asa sigurwinking. Ca sa vezi daca microfonul este de vina fa asa::: Start>settings>>control panel>sounds, speech and audio devices>>>sounds and audio devices>>>in bara de sus de la fereastra care apare ai mai multe obtiuni. Tu da pe Voice>>>si acolo la voice recording da pe butonul pe care scire "Test Hardware">>>apoi next>>>astepti sa se incarce>>cand apare chestia ce urmeaza da pe next>>>porneste boxele(si microfonul care era pornit de la inceput desigur)si incepe sa zici ceva... orice>>si ar trebui sa se auda in boxe 100%... Daca totusi nu te descurci zi-mi ca te ajut cu ce potwinking

| RoxanaV explică (pentru LauncherS):

Multumesc frumos pentru toate aceste informatii, dar cred ca mai bine intri u la mine in pc si vezi exact, pentru ca nu imi apar toate chestiile de care mi-ai spus mai sus. Id meu este roxanne_gabrielle09. Multumesc mult

| LauncherS a răspuns (pentru RoxanaV):

Ce windows ai?

| RoxanaV explică (pentru LauncherS):

Windows xp