| nosferatu a întrebat:

Nu mai pot sa intru pe contul Apple. zice ca parola nu e corecta. pana ieri imi mergea. am incercat sa o schimb dar nici email de verificare nu imi trimite. ce e de facut?

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

Daca nu esti inregistrat in Tunes Store, fa-o.Din cauza asta se intampla asa.Bafta si anunta-ma daca ai rezolvat!

| nosferatu explică (pentru Petrica44):

Sunt inregistrat. ieri imi mergea. contul il am de mult. acum nu mai vrea sa mearga deloc. zice ca parola nu e buna.

| Petrica44 a răspuns (pentru nosferatu):

Eu n-am avut probleme pana acum! Reinitiaza calculatorul si incearca din nou.S-ar putea sa fie de la ei ceva temporar. Daca vrei iti mai caut ceva...nu stiu ce, dar ma straduiesc.Raspunde-mi.

| nosferatu explică (pentru Petrica44):

Mi-am facut alt cont. dar problema e ca trebuie sa selectez de acolo din itunes modalitatea de plata. stii acolo visa, master card si ce mai e. cand am facut contul care acum nu mai merge aveam o optiune 'none'. care vad ca acum nu mai este.

| Petrica44 a răspuns (pentru nosferatu):

Te inteleg. Vrei neaparat sa-l faci cu datele de card? Iti pot gasi un tutorial unde sa-ti faci contul "de ro.", fara a introduce cardul.In cazul asta evident ca nu mai poti cumpara.

| nosferatu explică (pentru Petrica44):

Sa caut un tutorial sa vad cum se face fara card. ca eu cand l-am facut pe ala care acum nu mai merge. imi aparea optiunea 'none'. asta acum vreo 2 ani. si sa vad ce email mai bag ca nu mai am. iau de la fratemiu laughing

| Petrica44 a răspuns (pentru nosferatu):

Pentru aplicatii gratuite, care au fost cu bani, poti descarca aplicatia "apps fire deals", asta in cazul care ai iPhone sau IPod.Eu o folosesc de mult si descarc aplicatii foarte utile gratis.

| Petrica44 a răspuns (pentru nosferatu):

Tocmai ti-am postat trei siteuri de unde poti sa-ti faci. Eu am 3 conturi de Apple. Unul in america, unul in Spania si unul in romania...toate fara card.

| Petrica44 a răspuns (pentru Petrica44):

IPad,scuza-ma...viteza.

| nosferatu explică (pentru Petrica44):

Gata am reusit. mersi pentru linkuri.

| Gabryel_Bombardieru_2001 a răspuns:

Cum deschid un iphone blocat in icloud