| annitu_7383 a întrebat:

Nu mai pot sa intru pe un ID; Imi zice ca parola e incorecta (dar am scris-o CORECT), iar cand dau pe "Sign-In problems?" imi zice :"Sorry, your password can't be reset online (9024)

For security reasons, we require you to contact Customer Care

If you used an alias or profile name, we recommend that you try again with the Yahoo! ID associated with the alias. If not, you can contact Customer Care to help reset your Yahoo! password.

Contact Customer Care". broken heart
ce are? va rog mult, ajutati-ma.Nu pot sa intru pe ID de ieri dimineata...sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca isi revine singur. un prieten din germania a patit al fel. i s-a blocat si contul de tagged. a avut rabdare si si-a revenit peste cateva zile. in timpul asta va recomand sa va faceti un alt id cu care sa vb cu persoanele imporate pe care le aveti. iar apoi pe viitor sa va scrieti id-urile pe o foaie. si eu am aceiasi problema acum. am contul blocat si sper sa isi revina. pana atunci folosesc un alt id happy. am facut efortul sa imi aduc aminte toate cele 200 de id-uri care le aveam. bafta! hai cu yahooouuutongue

56 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah si eu am aceeasi problema si nu e vorba de RDS sau UPC. mi s-a intamplat mie si altor prieteni care sunt in UPC si unei prietene care e la RDS abonata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine si la inca 2 cunostinte din lista mea de mess si-a revenit GATA! acum merge sa ne logham pe id-urile astea care nu mai mergeau! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut ca unele persoane au scris ca este bine sa nu incerci deloc sa intri pe id-ul respectiv pentru vreo 2 zile si apoi isi revine. Chiar are vreo legatura? Va intreb pe cei carora le-a revenit id-ul. Ati mai incercat sa intrati in timpul acela pe el sau nu l-ati accesat deloc pentru o perioada? Eu am problema asta de 2 zile, dar pana ieri seara de fiecare data cand aveam ocazia mai incercam sa dau sign in, de pe e-mail, messenger, yahoo mobile, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut aceeasi chestie am patit si eu pe 16, dar azi dimineata si-a revenit! nu incercati sa va logati de prea multe ori pentru ca o sa se blocheze contul de tot, cel putin asa am inteles de pe alte forumuri de la persoane care aveau aceeasi problema.doar putina rabdare si isi revine. good luck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana ne bucuram pentru tine dar poate ne spui si ce-ai facut? ai vorbit prin mail cu cei de la yahoo? ti-a revenit asa pur si simplu? de cand ti s-a blocat ai mai continuat sa incerci sa intri pe el sau l-ai lasat 2 zile fara sa mai incerci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog fff mult ajutati-ma am 2 iduri pe care le'am pirdutcrying:cryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbati parola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot intra pe id parola e corecta numai ca nu pot intra ce imi recomandati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai fost sters eu am vb cu regele yahoo si se sterg id uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat crying

| annitu_7383 explică:

Cateva zile.insemnand? cate? 2? 3? 10? 50? 100? 150? 1000?

| annitu_7383 explică:

@ioanna, unde?

| Klausie a răspuns:

Este o problema technica de la Yahoo. Celor care le-a revenit peste cateva zile au avut norocul ca contul sa nu fie blocat. Eu de 1 an si ceva il am inactiv. M-am uitat pe Id-ul vechi la: Last signed in ( de prin Martie 2008 ). Sunati la numarul primit prin EMAIL de la Yahoo Inc. si o sa se rezolve. La uni poate fi schimbata parola, la uni poate sa nu mai existe Id-ul.

| ionionescuiasibrad a răspuns:

In aceeasi situatie ma aflu si eu de pe 14 august. Acum suntem in 16 si inca nu s-a rezolvat. Daca cineva gaseste solutia si isi recapata ID-ul, il rog sa posteze si aici... nu strica mai multe pareri

| ionionescuiasibrad a răspuns:

Eu am fiberlink de la rds dar nu cred ca asta sa fie problema...
Oricum, vad ca sunt destui de multi care au inceput sa pateasca asta si la majoritatea a aparut buba dupa 12 august...

| ionionescuiasibrad a răspuns:

Unora cica le-a revenit, si da, sunt probleme tehnice de la yahoo.
De aceea toate mailurile care le veti primi ori nu va vor ajuta, ori vor fi pe langa subiect pentru ca sunt scrise automat si ele...
De revenit eu zic ca isi vor reveni toate conturile si va trebui sa raspundem la intrebarile secrete cand vrem sa intram pe mail...

| ionionescuiasibrad a răspuns:

Au revenit majoritatea ID-urilor de la sine azi dimineata. BAfta tuturor!

| adriana_3793 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru azi. Daca ati avut activat message archive puteti recupera toate contactele din lista cu care ati vorbit. Intri in Program Files --> Yahoo! --> Messenger --> Profiles --> aici intri pe folderul cu id-ul pe care nu il mai poti accesa --> Archive -->Messages si aici e creat un folder pentru fiecare contact din lista voastra. Succes si sa speram ca isi vor reveni totusi cat mai curand

| adriana_3793 a răspuns:

Mi-a revenit azi dimineata happy... a durat mai putin de 2 zile

| adriana_3793 a răspuns:

Am raportat de 2 ori problema la Customer Care cum zice acolo, insa de fiecare data mi-a venit un raspuns de la robot. Nu cred ca are vreo legatura daca incerci sa te loghezi des sau il lasi in pace 2 zile cum spun unii ca ar fi bine ( eu una m-am logat in disperare de cel putin 7 ori pe zi). Iar acolo cand iti apare mesajul Sorry, this account is temporarily locked (9002), apare deoarece s-a incercat prea mult resetarea parolei fara succes. Iar contul nu e blocat, ci doar acea optiune de resetare a parolei.
In concluzie, la mine a revenit de la sine. Succes!

| ya9gashka a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru azi pe data de 17.08.2009. Nu stiu ce poate sa aive. Am crezut initial ca mi-au blocat astia de la yahoo IDul din cauza ca pe avatar aveam o poza cu cineva care imitase pe MICHAEL JACKSON la un concert si semana perfect.

| ya9gashka a răspuns:

Gata si-a revenit contul meu de yahoo.trebuie ca sa nu intrati pe mess de pe acel id timp de 2 zile.eu am asteptat 4 zile si a mers.

| deviloffun a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru, doar ca de doua ori. Ieri mi s-a intamplat sa nu mai pot sa intru de pe un id, iar azi am patit-o cu un alt id. O fi vreo problema cu serverul de la yahoo. Sper sa se rezolve cat mai repede.

| deviloffun a răspuns:

Ioanna, daca dai click pe link-ul de care ne-ai zis, iti apare in dreapta edit my account doar daca esti logat, dar noi nu ne putem loga deloc nici pe yahoo mail, nici pe messenger. Tocmai asta este problema noastra. Daca era atat de simplu, nu cred ca ajungeam sa cautam pe forumuri raspunsuri legate de asta.

| 1ketutz a răspuns:

La cine le zice "Sign-In problems?" imi zice :"Sorry, your password can't be reset online (9024)
add k3tutz il ajut eu e un bug de la yahoo dati-mi add si va rezolv in 30 sec!

| 1ketutz a răspuns:

Deci va pot ajuta cui ii apare "Sign-In problems?" imi zice :"Sorry, your password can't be reset online (9024)
sa dea add la k3tutz si in 30 secunde il ajut daca da o bere recebatting eyelashes cai cald afara big grin

| alex_7884 a răspuns:

Luati idul meu de yahoo: sobilicu2009 care ma poate ajuta cu aceeasi problema va rog frumos sad