| WeirdFrance a întrebat:

Nu sunt sigura daca aici ar trebui sa pun intrebarea dar stie cineva vreun program de editat videoclipuri pentru laptop/calculator mai usor, gratis si fara watermark?
Am incercat: Hitfilm, filmora, Adobe premiere cc (nu merge), Sony vegas pro 15 si shotcut.

7 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Https://www.topwin-movie-maker.com/download.aspx sau NCH Software\PhotoStage\photostage.exe"

Bula
| Bula a răspuns:

Windows Movie Maker.

| bogdan13513513 a răspuns:

Videopad cel mai usor si mai bun program zic eu

| NLS a răspuns:

Openshot

Shotcut

Lightworks varianta free

Ce nu ți a plăcut la Shotcut? Are interfață prietenoasa, ofera o mulțime de funcții și efecte, nu are watermark, și suporta rezolutie 4k.

| gelu1970 a răspuns:

Virtual Dub
Wax
Avidemux
Videopad
Blender
Lightworks

| WeirdFrance explică (pentru NLS):

A luat cam mult spatiu si mergea cu lag. Nu prea intelesesem cum functionau lucrurile? Plus imi dadea crash de fiecare data puneam un fisier. Sunt incepatoare la editat si da.