| Scorbut a întrebat:

O fi buna placa asta?:D

http://www.cel.ro/......3-64bit-l/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Clar. Bine ca nu ai cumparat. Placa aia ncii maar nu e compatibila cu placa ta de baza. Oricum, si daca ar fi fost, ai componete foarte slabe, incat ar fi fost limitata. Sfatul meu: strange bani, vinzi daca poti si crezi ca mai cumpara cineva ceva din ce ai acolo, si schimbi platforma. Numai placa bde baza, procesorul, ram+ 2 adaptoare ide-sata costa cam 550-600 lei. Dupa, mai strangi daca vrei si o placa video. Una catusi de cat e cam 300 lei.

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da este ok

| DjIulyanB a răspuns:

Raportul calitate pret este foarte bun.

Lasa de dorit frecventa si biti.
Acum, nu stiu daca placa ta de baza suporta atat!
Adica banuiesc ca ai verificat daca sunt compatibile.
Daca placa ta de baza suporta ddr3, acea frecventa, memorie asa mare si etc.
Dar ca si achizitie este foarte buna.

| Scorbut explică (pentru DjIulyanB):

Am citit pe un forum ca placa video nu prea are legatura cu placa de baza thinking

| sltlp a răspuns:

1. placa de baza nu are legatura cu placa video. Doar sa fie compatbila, si in general e. DAca e buna, pai daca vrei sa te uiti la filme si sa te joi cs si gta vice-city, da. Daca visezi la jocuri noi, atunci e panarama, porcarie si cum mai vrei tu.

| Scorbut explică (pentru sltlp):

Mie imi trebuia mai mult pentru jocuri laughing gen Far cry 3, GTA IV, Darksiders...deci, nu e buna?thinking

| sltlp a răspuns (pentru Scorbut):

A, pai depinde cum privesti.Cu putin noroc o sa poti juca cu totul la low farcry 3. Cred ca intelegi ce vreau sa zic. ps: ce configuratie are sistemul tau actual, ca sa itipot recomanda ceva pe masura, si care sa nu iti faca bootlench(sa fie limitata puterea placii video de restul componentelor)

| Scorbut explică (pentru sltlp):

Cand te referi la configuratie, vrei sa stii componentele calculatorului? (Procesor, placa de baza, etc)

| sltlp a răspuns (pentru Scorbut):

Da, la alea ma refeream. mai precis am nevoie de placa de baza, procesor, ram cantitate de preferat, si sursa.

| Scorbut explică (pentru sltlp):

Placa de baza : DFI LANParty UT nF3 250Gb
Procesor : AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
Ram : am doua placute de cate 1 Gb
Sursa : habar n-am thinking nu scrie nimic pe ea laughing