| AlexDorinel a întrebat:

O tensiune indicata pentru o memorie ram de 2666 mhz de la crucial single chanel?

2 răspunsuri:
| Tranconoid a răspuns:

Cautati pe PcGarage stickul tau de ram si ar trebui sa iti scrie 2, una pentru cum e ram-ul acum si una pentru cand ii dai overclock. Daca nu scrie lasa un comentariu la produs si sunt sigur ca cineva experimentat iti va raspunde.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Pe fiecare modul de memorie e scris un cod ( CT16G4DFD8266 de exemplu ). Cauti pe internet codul respectiv si vei gasi tensiunea necesara.

Cred ca modulul tau are nevoie de o tensiune de 1.2 v. E cam singura placuta pe care o gasesc cu specificatiile tale.