| anonim_4396 a întrebat:

Până la urmă care sistem de operare e mai bun dintre IOS și Android? Știu că amândouă au și avantaje și dezavantaje.

1 răspuns:
| NotNamed a răspuns:

Per total după parerea mea Android. Android.ul este capitalist iar IOS.ul socialist. Pe iOS nu poti sa piratezi aplicatii; nu sunt la fel de multe aplicatii developate; multe aplicatii, filme si muzica sunt cu bani. E nenorocire ce e la iOS. E pentru bogatani. Ce mi se pare mai frumos la iOS este UI.ul. Multi vor spune ca e mai securizat ceea ce este gresit. Ambele sunt la fel de securizate dar faptul ca pe Android poti instala aplicatii din surse nesigure ai un risc mai mare. Android.ul are si mult mai multe opțiuni in setari. Developerii de la google s.au gandit si la cele mai nebunesti detalii. Mie imi place si n.as schimba Android-ul pentru nimic in lume pentru faptul ca are mult mai multe aplicații developate si le pot instala din alte surse decat magazinul oficial. YouTube si Spotify le am premium piratate. Multe aplicații care trebuie platite pentru a fi achiziționate le.am luat free de pe net.