| FonAfon a întrebat:

Ce dezavantaje și ce avantaje are Android?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Utilizator:

avantaje

Android are mai multe caracteristici în comparație cu alte sisteme de operare
Android are mai multe aplicații decât concurența
Securitatea Android este în regulă. În comparație cu alte sisteme de operare care au făcut titluri (nu voi menționa numele)
Multe companii de telefonie folosesc Android.
Dezavantaje

Android este rar folosit în țările lumii întâi. Oamenii cu o multime de bani vor folosi cel mai probabil ios
Cele mai multe aplicații pe Android nu au fost actualizate în ultimii cinci ani. Da! Crede-mă
Cele mai multe aplicații de pe piețele Android sunt de o calitate scăzută și totuși multe în calitate.
Dezvoltator

avantaje

Este foarte ușor să obțineți un cont de dezvoltator și ieftin în același timp
Informațiile privind crearea unei aplicații Android sunt ușor accesibile
Echipa Google Play Store este foarte utilă, fiabilă și ușor accesibilă.
Dezavantaje

Google este uneori cunoscut ca fiind foarte crud pentru dezvoltatori, mai ales cand apar incalcari la politici.
Există deja milioane de aplicații în magazinele Android (Google Playstore)
Când creați o aplicație unică, două săptămâni mai târziu, vor exista 10 aplicații care vor avea caracteristici și nume similare, ca o modalitate de a fura traficul.

| suntserios a răspuns (pentru Celcestietot):

"Android este rar folosit în țările lumii întâi. "
Banuiesc ca tu glumesti cu acesta afirmatie nu?

In Europa Andoid are peste 75% din piata.
In Japonia si Sua peste 55% din piata.

| Celcestietot a răspuns (pentru suntserios):

"Android este rar folosit în țările lumii întâi. "
Banuiesc ca tu glumesti cu acesta afirmatie nu?

Depinde de mai multi factori.

| suntserios a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu depinde de multi factori, depinde de vanzarile inregistrare. Si astea sunt clare...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avantaje:
e open source
e free
e customizabil

Dezavantaje:
nu e la fel de stabil ca ios