| vasilicaandreea a întrebat:

Pentru ce e folosit programul team viewer?

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Programul team viewer permite unei persoane sa controleze calculatorul tau de la distanta prin intermediul unui username si el unei parole care sunt generate de program cand il deschizi. Rostul lui ar fi doar cand ti se strica ceva prin calculator si te ajuta cineva de la dinstanta, In rest nu il poti folosi la altceva pentru ca nu permite grafica, adica persoana de la distanta nu-ti vede nici macar wallpaperul. Utilizatorul de la distanta nu se poate conecta la calculatorul tau decat atunci cand programul este deschis si bineinteles ca tu vezi tot ce face el in calculator la tine.

5 răspunsuri:
| Cristina_Dogaru_1990 a răspuns:

Din cate stiu este un program care te ajuta sa intri in calculatorul altcuiva, folosindu-te de ip-ul acelei persoane(bineinteles, iti este dat de persoana care iti solicita ajutorul acel ip). Sper sa nu ma insel.

| OnuOnulică a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/TeamViewer
Poți intra de pe pc-ul tău pe pc-ul altuia.

| Latinmoon a răspuns:

Iti intra cineva in pc si ii zici sa te ajute s-au sa-ti trimita niste programele.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Sa controlezi calculatorul cuiva sau invers.