| anonim_4396 a întrebat:

Pentru placa aceasta de baza :
LENOVO 20BLS00300, care are un procesor AMD E1-2500 APU with Radeon(tm)graphics, socket Socket FT3 (BGA769),exista si alte procesoare pentru aceasta placa de baza?
Vreau sa fac upgrade

4 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Ce treaba are asta cu dragoste?

| Mdrăgan a răspuns (pentru Marius22222222222):

Pe sectiunea Online/PC nu raspunde nimeni

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Mdrăgan):

Pai si cei care postam aici ce vina avem? Stai linistit ca ai facut raport si tot acolo iti muta intrebarea, Ir de aici o sterge

| AlexMh a răspuns:

Ai aici lista cu procesoarele compatibile, dar vor fi acceptate in principiu doar cele care consuma maximum 15W (asta ca sa fii sigur ca ti se mai aprinde laptopul).
De mentionat faptul ca acest procesor este lipit de placa de baza, si va trebui sa te duci la un service specializat sa ti-l schimbi si posibil sa iti schimbe si biosul cu unul compatibil pentru noul procesor.
Ca idee, nu iti recomand schimbarea, cu banii pe manopera pe care ii dai + procesorul, ii pui ca diferenta si iti iei ceva mai bun. Laptopul acesta este foarte slab.