| LanguageMaster a întrebat:

Pot conecta un HDD extern sau un stick la un SmartTV modern?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stickurile USB merg fara nicio problema, HDD extern este mai sigur sa folosesti un model "mare" de 3.5" cu alimentare separata si nu un model "mic" de 2.5" alimentat direct din portul USB al TV.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, acest gen de televizor are mufa USB pentru conectare.

| octav005 a răspuns:

Da il poti conecta. in spate trebuie sa ai o mufa USB. trebuie sa iti apara ceva pe ecran.
Sau daca ai HDD cu alimentare separata, ii trebuie neaparat 5v de la un alimentator.