| NewFolder a întrebat:

Se poate conecta un hard extern prin USB?

Răspuns Câştigător
| bozo a răspuns:

Ma uimeste punctarea raspunsului meu. Sigmanet care da un raspuns neadevarat si shin care da un raspuns ambiguu iau cate 2 "folositor" iar eu care prezint cazul cel mai utilizat in practica (omul isi ia un enclosure universal si isi baga un hardisk normal in el) iau 2 nefolositor? Conceptual vorbind nici macar nu exista HDD extern: sunt doar harduri normale intr-un enclosure.

@sigmanet: HDDurile externe se conecteaza la computer si prin SATA. sau network!

5 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

E singurul mod prin care se poate conecta un HDD externe. Nu vorbim de HDD-urile clasice care se baga in rack-uri.

Shin
| Shin a răspuns:

Desigur happy
Shin.

| bozo a răspuns:

Da. Cu ajutotorul ansamblu de adaptare denumit si rack extern care poate face legatura dintre interfata HDD SATA sau PATA si USB2.

| REMiXDJ a răspuns:

DA, se poate conecta.
date ai aici :
http://www.google.ro/......tp?/search

| Miяu a răspuns:

Da