| Dzeko7 a întrebat:

Pot creea o imagine iso bootabila daca încerc sa folosesc folderele din C\WINDOWS? Va rog sa spună numai ce-i care au încercat.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa booteze ce? Niste foldere? Se face imagine, dar nu ISO! Si se face la partitie!

| Dzeko7 explică:

Nu mă. Fac o imagine iso cu folderele din C\WINDOWS, adică dau folder nou winrar si introduc folderele alea in loc sa le descarc

| DeyCj a răspuns:

Răspunsul este nu.
Probabil ca tu vrei să-ți faci o imagine ISo butabilă la Windows-ul instalat.Asta-i altă treaba și se face toatal altfel.Detalii daca te interesează. Succes

| Dzeko7 explică (pentru DeyCj):

Te rog dă-mi detalii

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Nu am inteles nimic.

| Dzeko7 explică (pentru AndraAndrada2000):

Vreau să-mi fac o imagine bootabila la windows-ul instalat pe PC.Cum pot face asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.Ti-am raspuns si la cealalta intrebare.Am vrut eu sa fac, m-am chinuit si nu merge. M-am interesat mult timp, am cautat si cineva m-a convins ca nu poti face nimic, sa copii acel windows pw un stick.Doar Recovery Media Disc, pe 3 dvd-uri sau pe un stick de 16 giga.Nu mai mic. Cu acel recovery media disc poti baga datele windowsului care l-ai avut pe un hard nou nout cand ai probleme cu el si trebuie schimbat.Sau,stergi partitiile, faci numai o partitie si bagi apoi cele 3 dvd-uri sau stickul, dr numai pe laptopul sau calc tau.La altul nu merge.este ca o copie de siguranta.

| DeyCj a răspuns:

Cea mai simplă variantă este în cazul în care folosești Windows 7 sau mai nou(8.1 sau 10 tech preview(da a apărut) ) este să creezi o imagine ISO cu windows-ul preinstalat deja folosind funcția disponibilă în sistem:
la Windows 7 se:
Navigheaza în start / All Programs / Maintenance / Backup and Restore.
Se lansează chestia aia din stânga panoului(v:img 1 http://bit.ly/1wD1dOn)
Se urmează pașii.
Succes