| EZ98 a întrebat:

Pot face cumva sa nu se Incarce telefonul cand este conectat la PC prin cablu USB? Eu Il conectez la PC pentru net dar el se si Incarca si eu nu vreau asta.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Toate dispozitivele „inteligente" se și încarcă atunci când sunt conectate la un cablu USB.

| PainTech a răspuns:

Nu am auzit de o solutie la aceasta "problema". Porturile USB transmit curent electric pentru a face schimbul de date posibil, deci nu cred ca poti opri incarcarea telefonului.

Dar de ce vrei sa nu se incarce telefonul?
Sper ca nu are legatura cu MITURILE despre incarcarea bateriilor. Telefoanele moderne vin cu baterii Li-ion ( ce nu functioneaza ca bateria de la Nokia 1310 a lu' tataia ).

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu poti.