| alecx415 a întrebat:

Pot sa imi iau windows 10 daca am Intel core 2 quad si geforce gtx 750

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, dar nu-ti recomand. Este inca la inceput si are multe bug-uri. Mai asteapta.

| Anonimuserr a răspuns:

Da se poate. Sincer e cam nasol cu Windowsul acesta. Pentru că în ciuda faptului că este cel mai nou sistem de operare are și bug-uri. Dar sper să se remedieze în scurt timp. Sau prin viitoare update-uri.

| peperonies a răspuns:

Da. si pentru baietii de sus puteti enumera cateva buguri?

| LupuCenusiu a răspuns:

Da, iti poti lua Windows 10, dar te sfatuiesc sa nu faci asta deoarece nu este bun.

| DeyCj a răspuns:

Ca un răspuns pentru cei de mai sus.Clar.Orice soistem de operare din lumea asta are bug-uri.NU EXISTĂ sistemul de operare perfect, dar de ast există actualizările de sistem, chestie ce din spirit de turmă de prost augur la români se omite, mai ales în cazul windows.
Pentru tine alecx415.Răspunsul este da, dar dacă și numai dacă procesorul tău Quad core este de minim 2 Gz și ai minim 4 Gb ram recomandat DDR3 în dual channel. Dacă nu chiar de vei pune versiunea pe 32 biți tot va fio lent, că să nu uităm că e softul Microsoft; Microsoft-ul numa gunoaie fabrică și vinde, și te mai și minte în față. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici gasesti resursele minime necesare pentru a rula Windows 10:
https://wfl.ro/windows/totul-despre-windows-10-cerinte-de-sistem/
Si te sigur ca faci mai mult decat cu brio fata pentru Windows 10.Iti garantez ca e un sistem mai mult decat OK.Ai incredere ca am destula experienta in sisteme de operare.Succes!