| costescuafl a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sugestii de jocuri pentru PC, bazat pe specificatiile urmatoare:
Laptop, Intel Core i7 Quad Core @ 2, >503,50 GHz, 4GB RAM, nVidia GeForce GTX850M, Windows 7/64-bit

5 răspunsuri:
| AnNéVidoff a răspuns:

Pai incearca sa joci metin2, orice fel de metin! happy
Daca tu crezi ca este un joc de 2 lei din ce ai auzit,incearca,merita,iar daca ai jucat si nu mai vrei, apuca-te de:
MicroVolts! happy
Este un joc super misto, iti da si dependenta, este genial, poti incerca! happy

| costescuafl explică (pentru AnNéVidoff):

Metin2 e cel mai ieftin si nereusit joc creeat vreodata si merge si pe Pentium 3-ul lu' bunicu' si tu ma pui sa-l rulez pe i7?
Am incercat sa joc metin2 in trecut si am jucat putin pana mi-am dat seama ca e o mizerie.

| TechGuyTpu a răspuns:

Spune modelul procesorul nu numai ca este dual/quadcore, de obicei aceste chesti nu au relevanta.

| costescuafl explică (pentru TechGuyTpu):

Intel Core i7 4710HQ la 2, 5 GHz maxim 3, 5.
Nu inteleg cu ce te ajuta modelul daca ti-am zis si frecventa lui in intrebare.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru costescuafl):

Nu mereu are relevanta numai cati ghz are.De exemplu fx 8350 are 4 si il face un i3 cu 3, 1.

Iar ca jocuri incearca Far Cry3/4; Crisis 2/3; The Witcher 2/3
WatchDogs,SleepingDogs,Gta5,ShadowOfMordor.