| IqStorm a întrebat:

Pot să leg un televizor pe mufă scart la calculator?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai placă video cu ieșire S-Video (sau TV-Out, sunt unul și același lucru) poți achiziționa un adaptor S-Video > Scart din comerț.

5 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Da. Acum depinde de tipul tv-ului si placa video a pc-ului tau. Cateva detalii n-ar strica.winking

| johnny84 a răspuns:

Daca calculatorul are placa video ceti permite da poti cu un cablu din comert. La un capat are scart (pentru tv) iar la celalalt capat conector s-video (rotund cu pini)Succes!

| ova a răspuns:

Da
iti trebuie sa cumperi un cablu pentru.iesire placa video analog[cu 4 picioare 2sus si 2jos]si la capatul celalalt sa aiba intrare la tv cu euroscart

| eewan a răspuns:

Poti un calculator la televizor. nu televizor la calculatorstraight face

| Mixed a răspuns:

Din cate stiu eu... Da! se poate. dar trebuie sa ai nu stiu ce in spatele monitorului...

intreaba pe cineva care le are cu electronica... e cel mai bine...

bafta :*:*:*

Xoxo