| Merishoor a întrebat:

Salut
Am o problema
Am un televizor Orion T20MS si am un reciver de la upc si nu am la televizor mufa scart as putea sa bag in televizor fara mufa scart
care raspunde vot+funda

Răspuns Câştigător
| vlad_4846 a răspuns:

Daca la receiver ai iesiri colorate poti.nu mai tin minte cum se numesc dar poti conecta un cablu cu 3 jack-uri din alea cu rosu, alb si galben doar trebuie sa comuti manual pe av/tv de pe telecomanda...cu scart intra automat
uite aici de care iti trebuie

http://www.google.ro/......tp?/imgres

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Daca televizorul are mufe RCA ( sunt rotunde asemanatoare cu cele de antena si de culori rosu, galben si alb) iti trebuie un adaptor cu intrare SCART si iesiri RCA si cabluri pentru ele de obicei mufele astea sunt in panoul din fata ascunse sub o mica usita.

| RAZVANEL_4513 a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti dar mai cautawinking