| vaslui a întrebat:

Sall am o placa de baza si cand o conectez la sursa becul de pe ea se aprinde si se stinge, care este problema?
Imi face placa asa de cand a fulgerat afara foarte tare si sa intrerupt curentul. Apoi cand am incercat sa pornesc pc nu mai mergea.

5 răspunsuri:
| Lucian_Glavasc_1992 a răspuns:

Ori nu face un fir conexiunea bine la bec, ori furtuna a fost de vina.
Mai bine o duci la cineva sa vada daca e bine.
Funda?!

| KodrutZ a răspuns:

Magic. Observi pe ea codensatori umflati? Cel mai probabil e dusa sursa, dar daca ai ghinion e posibil sa fie prajit si VRM-ul placii de baza. Pentru viitor - UPS, neaparat. Nu pocnitori ieftine, ai o singura alegere - APC.http://www.pcgarage.ro/ups/apc/back-ups-700va-schuko-sockets/

| vaslui explică:

Nu are condensatorii unflati

| n1n1o a răspuns:

Sal, ai incercat si cu alta sursa? Vezi ca problema sa-r putea sa fie de la sursa. Daca aveai sursa "no name" fara protectii nimic sa-r putea sa mai ai cateva componente "bulite".

| vaslui explică:

Sursa functioneaza.