| Florinpikachu10000 a întrebat:

Sall TPU, daca t-i se strica placa video o maipoti repara?

6 răspunsuri:
| SoricutZZZ a răspuns:

Nu cred, dar poti sa intrebi la un magazin de calculatoare.

| Evolution a răspuns:

Da, dar in majoritatea cazurilor ajungi sa dai pe reparatie cam cat ii placa si nu are rost, te duci la un service IT si le spui cat costa, de obicei la placile vechi nici ei nu recomanda sa le repari deoarece e mai ieftin sa cumperi una noua.

| Cosmin1I a răspuns:

Desigur...daca nu e o problema majora

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da o poti repara o data sau de doua ori daca nu e o defectiune majora, dar se poate si inlocui de asemenea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe majoritatea placilor video sunt niste condensatoare numite electrolitice. De obicei alea se strica si se pot inlocui. Daca-i dus cipul sau un circuit integrat poti s-o arunci.

| Jipa95 a răspuns:

Depinde ce defect are. Intr-un service specializat ii poate face rebailling, reflow si chestii de genu in caz ca mai poate fi reparata.