| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut.
Acum ceva vreme mi-am cumparat niste casti de la Altex, se numesc Trigger Triton Stereo Headset de la MadCatz, compatibile cu xbox 360 sau pc.
Problema e ca mi s-a stricat microfonul, cand incerc sa il folosesc se aude un zgomot ciudat si nu se aude deloc vocea. As putea sa il repar/inlocuiesc sau ceva? Garantia nu mai este valabila, alte casti am dar astea sunt mult mai confortabile.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi cu castile la un electronist. Cauta unul in localitatea ta, poate chiar pe olx il vei gasi. Chiar daca nu le va putea repara, macar sti ca ai incercat.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru anonimg):

Stiu sigur ca de la apa sunt stricate, mai exista speranta?

| anonimg a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Dacă sunt de la apă, atunci 99% sunt șanse de speranță, de reparație.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru anonimg):

Si as putea gasi un electronist care sa nu ma coste cat castile? Daca da unde?

| anonimg a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Aici ai zis bine ca reparația să nu fie cât prețul căștilor. Dar nu te va costa nimic să întrebi. Caută electronist pe olx, și selectezi localitatea ta, și eventual județul. Da, nu puține lucruri defecte nu mai merită să fie reparate.
Dacă chiar nu merită reparate, atunci poți să încerci să le desfaci tu și să vezi care este problema. Până la urmă nu ai ce pierde; dar așa ar mai exista o șansă pentru ele.