| aloken a întrebat:

Salut, am aceste boxe https://altex.ro/boxe-myria-my8038-3-1-75w-negru/cpd/BOX MY8038/
Cele doua boxe inalte le am langa monitor si cealalta sub el. Subwoofer-ul il am sub birou (l-am avut si pe birou).
Problema este ca atunci cand imi pun telefonul pe birou se aude un sunet mai naspa decat static si se intesifica foarte tare cand il apropii de subwoofer sau de vreo boxa.
Am avut si sus pe birou subwoofer ul dar degeaba.
Telefonul este un iPhone 11.
Ce as putea sa fac sa nu se mai auda?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Sa nu pui telefonul langa el. Se aude sunetul pentru ca nu sunt izolate magnetic si telefonul se ocupa cu semanle gsm.