| Roby_Roby_1972 a întrebat:

Salut,am bun telefon Samsung Galaxy J5 si vreau sa stiu de ce îmi merge în LAG Mortal Kombat X...se misca foarte greu (android 5.1.1)
Am un coleg care are HTC Desire 510(android 4.4.2) si are aceleași specificați ca telefonul meu...lui ii ruleaza jocul prea bine...

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Aveti acelasi procesor si GPU dar rezolutia la HTC e mai mica semnificativ (480 x 854 pixels vs 720x1280) ..cu alte cuvinte procesoru din telefonul tau se chinuie mai tare fiindca sunt mai multi pixeli pe ecran.e ca si cum un joc merge prost pe calculator si il dai pe rezolutie mai mica ca sa mearga mai bine.

2 răspunsuri:
| Matei_Klaudiu_1995 a răspuns:

Memoria RAM pote sa difere, si frecventa procesorului, nu conteaza doar versiunea de android

| Roby_Roby_1972 explică:

Pai...eu am 1.5 GB Ram si procesor de 1. 2Ghz
El are 1 GB Ram si procesor de 1.2 Ghz
Amândoi avem Qualcomm snapdragon 410