| timilian90 a întrebat:

Am cumparat ieri un HP 250 G5 nou si nu am alta posibilitate decat sa bootez de pe stik.am luat 4 tipuri de win 7 si de fiecsre data imi zice la fel dupa ce ajung la faza cu " instal windows " no device drivers where found. Make sure that instalation media contains the corect drivers and then clik ok. L-am tras pe stik cu mai multe aplicatii si intotdeauna aceeasi eroare. Help

8 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Ai nevoie de driverul pentru hdd.Il iei de aici : http://h30434.www3.hp.com/......-p/4954845
Sau poti intra in bios si schimbi modul in care hdd-ul este recunoscut din AHCI in IDE ( iti recomand totusi sa ii pui driverele )

| tpuuser999 a răspuns:

Daca nu functioneaza cu driverul sugerat de WxRo, inseamna ca mai ai nevoie si de driverul pentru USB3. Nu gasesc nimic relevant pe situl HP, dar poti incerca cu driverul Intel: https://downloadcenter.intel.com/......set-Family

Sper ca folosesti Windows 7 x64 (Home Premium).

| timilian90 explică:

Unde sa pun driverele? Pe stik-ul bootabil?

| WxRo a răspuns (pentru timilian90):

Da, le pui pe stick si apoi apesi f6 ( daca-mi aduc eu bine aminte)

| timilian90 explică:

Unde sa pun driverele? Pe stik bootabil?

| timilian90 explică:

Am bagat driverele pe stik dar cum le instalez ca imi intra, direct sa, booteze windows

| WxRo a răspuns (pentru timilian90):

O sa ajunga in momentul in care o sa iti ceara acel driver ca sa continue instalarea. Cand ajungi acolo ii dai browse si ii dai calea la driverul de pe stick.
Sper ca ai dezarhivat driverul pe stick da?

| timilian90 explică:

Am luat driverul si l-am dezarhivat cu 7 z si l- am pus pe stik si cand dow browse nu imi arata driverul sa il selectez