| gigibecalifan a întrebat:

Am cumparat un laptop Asus si nu stiu ce sa fac acum. Cand il deschid imi apare un ecran negru si nu am nici un sistem de operare instalat.Am un CD de windows 7, dar nu stiu ce trebuie sa fac ca sa il instalez. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Uhm... Introduci CD-ul in unitatea optica, restart, iti apare ''Press any key to boot from CD'' apesi orice tasta, dupa care incepe instalarea windowsului, dupa asta dai install, dupa dai next accepti termenii, dupa care alegi partitia pe care sa se instaleze, next, se instaleaza, si gata. Trebuie sa ai totusi putina experienta, de exemplu la partiti poate nu exista partitii create si trebuie sa faci tu dar noi nu putem sa stim pentru ca nu suntem acolo.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Il duci la service ca esti tamaie!

| Meow_Patry_1993 a răspuns:

Poti,
sa il duci la reparat ptc si mie mi s-a intamplat dar tot nu merge

| KillaNoFilla a răspuns:

Te putem ajuta doar daca ne spuni modelul.

| darrio2007 a răspuns:

Cauta pe cineva care se pricepe.Pentru 50 de lei ti-l face meserie.