| DenisMihl a întrebat:

Am cumparat un PC de la Altex si vreau sa ii mai pun 8gb RAM.
Daca il desfac se pierde garantia? Multumesc

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, se pierde.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se pierde garantia daca-l desfaci.

| LPCTSTR a răspuns:

Pentru a upgrada PC-ul trebuie sa desfaci carcasa, deci sa rupi un sigiliu intern/extern.
Daca se defecteaza PC-ul, iar garantia pe hartie este valabila si se constata ca sigiliul este rupt, autmat garantia este anulata iar cheltuielile reparatiei, daca vrei sa o faci, vor fi suportate de tine.

| floreadan a răspuns:

Da, se va pierde garantia.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se pierde nimic! Adaugarea memoriei nu inseamna modificari in configuratia fizica a PC-ului. Daca trebuie sa-l trimiti in garantie nu trebuie sa faci altceva decat sa-i scoti memoria pusa in plus. Uita-te la cutie si ai sa vezi ca nu-i sigilata!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Uite raspunsul dat de mine in 2017 cand am sunat la Altex: https://bit.ly/2BYfBwU