| apocalipso1994 a întrebat:

Salut.Am cumparat un router wireless special pentru a ma conecta cu laptopul la internet.Am configurat si instalat routerul dupa schite insa am o problema, internetul de pe laptop nu imi merge cum trebuie, mai exact imi merge pana ce sting laptopul iar dupa ce il aprind nu mai merge. Utilizez Windows 7 iar la semnalul wireless in dreapta jos imi apare un triunghi galben, iar daca apas pe el mi-l arata conectat.Mentionez ca daca intru in meniul routerului si setez alt canal wireless se conecteaza fara probleme pana ce sting laptopul.Ciudat este faptul ca in orice moment m'as conecta cu ajutoarul wifi de pe telefon netul merge fara probleme... Ajutati-ma va rog ca nu stiu ce sa fac. Funda

Răspuns Câştigător
| 5IrOK a răspuns:

Icearca sa instalezi din nou driverul de wireless de la laptop sau sa dai la router o revenire la setarile din fabrica
probabil ca o fi ceva problema de mhz poate mai are cineva in zona si mai incearca sa schimbi canalele
si eu am patit dar am facut windows si acum merge perfect