| Valtok a întrebat:

Salut, am eu o mica problema aici, dupa ce mi-am cumparat un nou processor, PC-ul mi se tot inchide instantaneu, fara erori sau altceva. Nu e incalzit prea tare si nu am virusi. Am incercat tot dar tot mi se inchide... E enervant, intru si eu pe team fortress 2 sau CS:GO si mi se inchide FIX in "meciul" de casual. E foarte enervant. Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Poate e de la sursa. Cati W are sursa? Si cati W consuma procesorul?

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
In windows event viewer apare sigur motivul.
Se inchide sau se reseteaza?
Mai mult ca sigur e sursa ca nu iti duce.
Poti specifica ce sursa si ce procesor ai?

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, cel mai probabil sursa nu poate alimenta suficient sau macar minim procesorul, fapt ce determina inchiderea sistemului, iti recomand sa incerci cu o sursa de cel putin 500 w, succes

| denisTiky a răspuns:

Sigur e de la sursa, ai grija sa nu iti arda componentele! Probabil nu ruseste sa duca tot sistemul, vezi cati w are si ce componente ai tu, calculeaza totalul de w si vezi daca iti duce sistemul