| 1Hit2D0wn a întrebat:

Am facut upgrade la windows de la 7 la 10 si nu imi mai merg tastatura si mouse-ul(USB) dar daca conectez o tastatura cu mufa dinaceia normala(nu stiu cum se numeste) imi merge...Ce pot face ca sa rezolv asta? Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

PS/2 se numeste. ai drivere pentru tastatura/mouse?
presupun ca ai incercat in toate porturile

mai incearca in Device manager detect new devices sau refresh parca
mai vezi daca poti face update,

sau foloseste portul ps/2 in continuare sau cumpara un adaptor PS/2 - usb,
sau sa reinstalezi window 10 chiar daca ai facut upgrade ar trebui sa au un key pentru el nu?

se intampla asta din cauza biosului atunci cand placa de baza are biosul destul de vechi, neupdatat, sau atunci cand se face upgrade-ul intre versiuni diferite de windows.

| Klandestin a răspuns:

Ai nevoie de driver pentru usb.

| K0sti a răspuns:

Pai si driverele cine vrei sa ti le instaleze?