| kostyyy26 a întrebat:

am luat 2 boxe de cate 300 de wati, dar nu am statie.intrebarea este daca pun o boxa la combina sa vad cum merge poate sa se strice ceva? adica boxa sau combina? multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Vezi ce impedanta in ohmi au boxele si ce impedanta suporta combina la iesire. Ar fi bine ca boxele sa nu aiba rezistenta mai mica decat e recomandat sa aiba combina la iesire.In principiu nu se intampla nimic dar daca chestia cu impedanta nu e ok atunci nu da volumul la maxim la combina.