| ClaudiuAlin4 a întrebat:

SALL,TPU. Daca conectez usb-ul de la boxe la un incarcator de telefon, va merge, adica va avea destui wati cati cere boxa? Dau funda la cel mai bun si rapid raspuns.

Răspuns Câştigător
| SomeRomanianGuy a răspuns:

Depinde. Un incarcator obisnuit de telefon dezvolta 5 volti cu 0, 7 amperi.
Tot ce-i posibil ca boxele tare sa ceara mai multi amperi, ca volti tot atat ar fi primit si din USB-ul unui PC/laptop.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ar trebui sa functioneze.
Daca nu dai volumul la maxim merg fara probleme.

| Zaygon a răspuns:

Mie mi-a mers cand am incercat. Incarcatotul meu scoate la 1A si 5V. In general merg.