| Morosan_Jimmy_1994 a întrebat:

Salut, am luat un cititor de card-uri "usb multi card reader" iar ca capatul la fir care intra la unitate nu e pe usb, are 4 mufe stie cineva care este ordinea?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Poza?

| mihai69 a răspuns:

Ordinea e aleatorie, cât timp nu știm despre e e vorba.
Am o bănuială totuși - ai luat un adaptor INTERN, care se leagă la pinii plăcii de bază și se montează pe carcasa PC-ului în loc de cititor de floppy de 3, 5". Verifică pe manualul plăcii de bază cum trebuie legat, și/sau pe documentația (foaia) primită cu cititorul de carduri.