| denisTiky a întrebat:

Am niste casti de la Marvo (HG 8914), am vazut ca din senin nu se mai aude nimic in ele. Si am controlat acea mufa jack sa vad daca nu a iesit din pc, dar nimic. Dupa ceva timp am vazut ca daca indoi cablul fix la sfarsit, adica unde incepe mufa jack castile se aud, daca las de cablu, nu se mai aud. Ce s-o fi putut intampla? Nu le-am scapat, nu am tras de cablu sa il fi rupt eu, pur si simplu statea in pc si dintr-o data vad ca nu mai merge. Ce are? Si dupa nici o luna de la achizitionare led-urile de pe ele nu mai mergeau, nu se mai aprind nici azi, mi-am facut o parere proasta despre marvo.
Daca nu mai am nimic ce sa le fac atunci recomandati-mi alte casti decente(de preferabil nu de la marvo) sa fie in acelasi pret, nu e musai cu microfon si cu led-uri dar sa nu depaseasca pretul de 100 de lei.

P.S: nu le mai pot duce la garantie sa imi dea altele sau sa le repare.

Funda!

1 răspuns:
| TheTom7 a răspuns:

Pai. in primul rand s-au rupt pentru ca sunt de foarte proasta calitate, nu te gandi ca marvo e o firma premium care face totul indestructibil. Datorita calitatii slabe a firelor tot miscand firul s-au rupt, iar daca e de la mufa poti spune cam pa. adica se poate repara, dar eu nu m-asi complica atat, exact asta am patit eu dupa nici o saptamana cu un mouse de la ei, am zis ok, se mai intampla, poate a fost mai slab firul in acel loc, am lipit firele, a fost ok, peste 3-4zile s-a rupt in alt loc, l-am lipit iar, ok, dupa in alt loc. nu cred ca e nevoie sa mai continui. Personal iti recomand Microsoft lifechat lx3000(gasesti la 120lei pe compari.ro). Le am de un an si se aud foarte bine, au bas, sunetul este clar, le pot compara cu akg-urile pe care le am la s8, microfonul se aude foarte bine pentru pretul lor, chiar sunt foarte multumit de ele, le folosesc zilnic. Dar daca ti le iei vezi ca punctul lor slab sunt la acele comenzi pe fir, se rupe firul repede de acolo, dar daca ai putina grija va fi ok. Daca totusi le cumperi am sa iti las o poza cu ce sa le faci sa nu se rupa firul de acolo, in rest nu am avut nici o alta problema.