| GoodLuck15 a întrebat:

Salut.
Am o boxa portabila de dimensiuni mari care are doua difuzoare laterale si unul in fata.
Astazi am lasat-o pe un stalp si era data la maxim cu bass,iar ea a cazut cu spatele pe jos si s-a ciobit in colturi.
Poate patii boxa ceva? Mentionez ca difuzorul nu este in spate dar sa nu se strice ceva, plus ca este si zgariata si ciobita si daca va fi vreodata o problema nu cred ca o mai primeste la garantie.

1 răspuns:
| Ursache_Claudiu_1998 a răspuns:

Salutare! Garanția nu mai este valabilă dacă ai deteriorat exteriorul sau interiorul produsului, dar stai fără griji! De la un simplu impact, chiar daca ai ciobit si zgariat boxa, componentele si difuzoarele nu pot fi afectate. Dacă auzi un bîzîit, inseamnă că membrana unuia dintre difuzoare s-a desprins. Dacă sunetul e perfect ca inainte de impact, totul e perfect si nu trebuie sa te stresezi happy boxele portabile sunt facute solide, să reziste la orice impact. Tocmai pentru că sunt portabile, sunt facute să reziste la căzături, șocuri, etc. Garantez că în timp nu-și va pierde calitatea sonoră. Numai bine!