| OvYdYu0697 a întrebat:

Salut, am o intrebare.
Am o boxa cu bluetooth, pot sa ii bun baterie care se încarcă?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai boxele au din fabricatie acumulator (bateria este cea care nu se reincarca). Eu n-am vazut boxe cu baterii! Totusi daca ai boxa cu baterii le poti inlocui bateriile cu acumulatori. Doar ca trebuie sa ai si incarcator pentru ei. Ideea este ca unele aprate proiectate pentru baterii nu functioneaza cu acumulatori. Spre exemplu am gasit o sonerie frumoasa. Merge cu baterii AA care au 1, 5 volti fiecare. Degeaba i-am pus eu acumlatori care au doar 1, 2 volti ca n-a vrut sa sune si cum consuma foarte mult trebuia sa-i cumpar des baterii. Asa ca am lasat-o balta.